top of page

Bloga raksts Nr.1

Updated: May 11

Fiziskās aktivitātes ir svarīgas mūsu veselībai un labklājībai, taču, lai tās ieviestu savā ikdienas dzīvē, nav jādodas uz sporta zāli un jātrenējas stundām ilgi. Ir daži mazi soļi, kas var palīdzēt pakāpeniski un veselīgi ieviest fiziskās aktivitātes savā dzīvē. Šeit ir daži padomi, kā to izdarīt.


  1. Sāc lēnām - sākums ir visgrūtākais, taču tas, kā tu sāc, ir ļoti svarīgi. Ja sāksi pēc metodes "visu, uzreiz un uz maksimumu", tad ātri vien pametīsi šo ideju. Ja vēlies ieviest fiziskās aktivitātes savā dzīvē, sāc lēnām un pakāpeniski palielini aktivitāšu intensitāti. Sāc ar īsu pastaigu vai īsu skriešanu un palielini to garumu un intensitāti ar laiku.

  2. Sāc ar maziem soļiem - sāc ar maziem soļiem, piemēram, izstaigājot kājām tuvējo apkārtni, izvēlies kāpt pa kāpnēm, nevis lietot liftu, vai pastaigāties uz veikalu ar kājām, nevis braukt ar mašīnu.

  3. Iesāc ar īsiem treniņiem - nekādā gadījumā nevajag uzreiz trenēties stundas vai vairāku stundu garumā. Tam var būt arī pretējs efekts - paaugstināts stresa hormons, kas pilnīgi noteikti tevi neaizvedīs uz cerēto rezultātu ātrāk. Sāc ar īsiem treniņiem, kas ilgst apmēram 10-15 minūtes, piemēram, kardio treniņiem, kas ietver kāpšanu pa kāpnēm vai skriešanu.

  4. Atrodi draugu ar kuru trenēties - ir vieglāk un patīkamāk trenēties kopā ar kādu citu, tāpēc mēģini atrast draugu, kas vēlas trenēties kopā ar tevi. Tā jūs varēsiet motivēt viens otru un būsiet atbildīgi gan pret sevi, gan pret otru cilvēku.

  5. Izvēlies fiziskas aktivitātes, kas tev patīk - lai spētu saglabāt motivāciju ilgtermiņā šis ir viens no svarīgākajiem punktiem. Tev nav jādara viss tas, ko dara citi tikai tāpēc, ka viņiem ir labs rezultāts un viņi izskatās labi! Jo tu jutīsies izsmelta un visticamāk atmetīsi ar roku treniņiem jau pēc neilga laika. Ja nepatīk skriešana, bet patīk dejošana, izvēlies dejošanu. Ja nepatīk skriešana, bet patīk peldēšana, izvēlies peldēšanu.

  6. Pievērs uzmanību saviem sasniegumiem - seko līdzi tam, kā jūties, kādas ir izmaiņas tavā emocionālajā stāvoklī, izturībā un spēkā. Nevērtē rezultātu tikai pēc izskata, centies vērot savas iekšējās sajūtas. Tas tev palīdzēs redzēt savu progresu un turpināt motivēties, lai sasniegtu savus mērķus. Neaizmirsti paslavēt sevi tāpat kā tu paslavētu savu labāko draugu, cenšoties viņu atbalstīt.


Un atceries - sākumā ir svarīgs nevis pats treniņu process, bet gan ieraduma izveidošana. Nav jēgas mēģināt spiest sevi trenēties stundas garumā, ja trenēties vispār nav tavs ieradums! Sāc ar 10 minūšu treniņiem, izveido to par ieradumu, ieradumu trenēties arī tad, kad slinkums un, kad negribās. Tikai tā tu izveidosi stipru pamatu, lai paaugstinātu treniņu ilgumu.


Atceries, ka labākie rezultāti ir sasniedzami, veicot mazus soļus regulāri. Tāpēc nesasteidz, bet vienkārši sāc! Es ticu tev!
24 views1 comment
bottom of page